NAVRCHOLU.cz

"Zimní" Francie

ONLINE VÝBĚR LYŽAŘSKÉ DOVOLENÉ

Francie se velmi rychle vyrovnala ostatním lyžařským velmocem a v mnohém je i předčila, i když se zde lyžařská turistika objevila až v 60. letech, kdy ostatní země již přes 20 let budovaly své lyžařské areály. V této době se ve Francii začala rodit lyžařská střediska „na zelené louce” s cílem co nejvíce vyhovět nárokům a potřebám lyžařů.

Francie   Francie

Francouzské Alpy svou velkou nadmořskou výškou zaručují dostatek sněhu po celou sezónu, která trvá od prosince až do konce dubna. V posledních letech jsou stále zdokonalovány systémy umělého zasněžování, aby i při menší míře sněžení byla možnost lyžování zajištěna.

Lyžařské oblasti

  LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

V současné době vám Francie nabídne rozsáhlé, vzájemně propojené lyžařské oblasti, kde sundáte lyže z nohou jen při nástupu do kabinových lanovek. K propojení skiareálů slouží především velkokapacitní kabiny, které odolávají i silnému větru. Náročnost sjezdovek je přizpůsobena požadavkům všech návštěvníků, ať se jedná o pokročilé lyžaře nebo úplné začátečníky. Snowboardisté mají v každém středisku k dispozici alespoň jeden snowpark s halfpipe, quarterpipe či raily a většinou nechybí ani boardercrossový areál nebo černá sjezdovka s boulemi. Správci těchto areálů každý den pečlivě upravují jednotlivé překážky.

Ubytovací kapacity byly vystavěny v blízkosti sjezdovek a lanovek, takže můžete své lyže nazout již před dveřmi rezidence. Vybrat si můžete mezi dvěma typy ubytování. Obrovské rezidence postavené v 60. letech jsou jednoduše a účelově zařízené, pojmou velké množství návštěvníků a mohou působit trochu stísněně. Naproti tomu stylové chalety postavené v horském stylu z kamene a dřeva jsou pohodlné, velmi prostorné a komfortně zařízené. Je možné je pronajmout v celku nebo po jednotlivých apartmánech.

Francie   Francie

V neposlední řadě je třeba zmínit výtečnou francouzskou kuchyni, která nabízí skvělá červená a bílá vína, velký výběr sýrů všech chutí, savojské speciality, jako je raclette a tartifl ette, croissanty nebo čokoládové fondue. Při jejich konzumaci se budete moct kochat krásnými horskými panoramaty francouzských Alp.