NAVRCHOLU.cz

Odpočinková dovolená uprostřed tropické přírody Karibiku...

isla margarita

 zájezdy na ISLA MARGARITU můžete online vybírat zde

Ostrov perel je symbiózou karibské přitažlivosti, která v sobě spojuje neopakovatelné kouzlo přírodních pláží lemovaných palmami, stálé teplé podnebí a osvěžující Karibské moře. Ideální místo báječného odpočinku, ale také vstupní brána k dalším kouzlům Venezuely – do delty Orinoka se svým jedinečným biotopem, na pláně Canaimy s impozantními stolovými horami „tepuis” a mohutnými vodopády, z nichž úchvatný, nejvyšší na světě Andělský vodopád – Salto Angel, padá z výšky takřka jednoho kilometru.

Isla Margarita

Zdraví - očkování

Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Před cestou doporučujeme informovat se o vhodném postupu při zdravotních potížích u vašeho praktického lékaře. Doporučená zdravotní prevence při cestách do delty Orinoka viz popis k poznávacím zájezdům.

Klima a oblečení

V karibském tropickém klimatu je nejvhodnější lehké oblečení, zejména z bavlny. Při občasném večerním ochlazení, zejména v průběhu prosince a ledna, stejně jako v klimatizovaných prostorách, můžete využít i lehké pulovry, bundy nebo svetříky. V deltě Orinoka budete v ranních a podvečerních hodinách potřebovat lehké oblečení s dlouhým rukávem a s dlouhými nohavicemi.

Pronájem auta - Výlety

Malý vůz na jeden den cca 50 USD. Speciální vůz (mikrobus, vůz s odnímatelnou střechou apod.) od 70 USD / den. Uvedené ceny jsou pouze orientační. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný řidičský průkaz ČR, kreditní kartu a dosáhnout věku 21 let (u jeepu 25 let).
Poznávací programy a fakultativní výlety jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami během poznávacích zájezdů a fakultativních programů. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

Mobilní telefony

Spojení prostřednictvím oficiálních českých operátorů GSM mobilních telefonů je z Isla Margarity omezeno. O rozsahu a možnostech Vašeho roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora. Kromě nákladnějšího telefonního spojení přímo z hotelového pokoje je však snadno dostupné zakoupení telefonní karty, které Vám umožní telefonické spojení do mezinárodní sítě z místních telefonních automatů.

Isla Margarita

Internet

Přístup na internet je zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. Prověřte si, prosím, u popisu jednotlivých hotelů. Na ostrově fungují i internetové kavárny. V naléhavých případech lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace.

Elektřina

Na Isla Margaritě střídavý proud o napětí 110 V. Americká norma zásuvek s plochými kolíky. tzv. přechodky je lépe pořídit si předem. Na Isla Margaritě jsou však zpravidla běžně k dostání za cenu 1-2 USD. Ačkoliv je Venezuela největším vývozcem ropy na latinskoamerickém kontinentě, i zde může občas dojít k výpadku dodávek elektrické energie. Hotely vyšších kategorií mají většinou pro podobné případy záložní zdroje energie, které však dlouhodobější nebo vážnější výpadky nemusí vždy plně nahradit.

Místní zvláštnosti ubytování

Hotelové pokoje jsou vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds přes širší queensize-beds až po nejširší kingsize-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje“, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti spí na postelích společně s rodiči.

Pláže – Plavání

Pláže jsou populárním místem víkendového odpočinku místních obyvatel. Také během svátků jako jsou vánoce, Nový rok, velikonoce nebo 1. květen je Isla Margarita oblíbeným cílem návštěv Venezuelců z pevniny a také z dalších zemí regionu. Vzhledem k silným podmořským proudům podél některých pláží se nedoporučuje plavat daleko do moře a být opatrný při provozování vodních sportů jako je např. plachtění nebo windsurfing. Opalování „nahoře bez“ se setkává mezi místními obyvateli v navštívených místech s nesouhlasem a nelze proto doporučit jej praktikovat. Pláže v letoviscích, která jsou součástí nabídky, jsou charakterizovány jako bezpečné, což nevylučuje obvyklou dávku obezřetnosti jako prevenci proti kapesním krádežím a běžné drobné kriminalitě.

Placení

Ke směně na místě jsou nejpraktičtější USD nebo EUR v hotovosti nebo cestovní šeky v USD i v EUR (je třeba počítat s určitým odpočtem za bankovní operaci). Běžný účet v hotelu i nákupy v nákupních střediscích lze obvykle hradit kreditními kartami jako jsou VISA a EUROCARD / MASTERCARD (je třeba počítat s poplatkem za použití karty 7 – 10 %). Směnný kurs je ve směnárnách lepší než v hotelech.

Spropitné

Spropitné je naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Při obsluze, v restauracích, u kadeřníka apod. je očekáváno spropitné ve výši 10-15% účtu, za odnesení zavazadel 1 - 2 USD podle kategorie hotelu, uklízečce hotelového pokoje obvykle 5 USD / pokoj / týden. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve Vašich rukou.

Isla Margarita

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách na Isla Margaritu, stejně jako na pevninskou část Venezuely, není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Venezuelská turistická karta vám bude poskytnuta spolu s instrukcí k jejímu vyplnění leteckou společností během letu na Isla Margaritu. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu

 

 LETOVISKA

PLAYA EL AGUA Asi nejznámější pláž – prázdninové středisko na ostrově. Leží na severovýchodním pobřeží, představují ji 3 km jemného písku. Podél pláže vyrostla celá řada hotelů, restaurací a center zábavy. Jde o jedno z nejpopulárnějších míst, kam míří nejen zahraniční turisté, ale i místní obyvatelé. Transfer z letiště: cca 50 minut

PLAYA EL TIRANO Pláž El Tirano je v ideální poloze na sever od největšího města ostrova – Porlamaru se svými nákupními i zábavními možnostmi. Ostrov je rájem i bezcelních nákupů. Na pláži je jen několik málo hotelů a malých apartmánových komplexů. Několik set metrů od pláže se nachází největší vodní zábavní park na ostrově – Parque El Agua. Transfer z letiště: cca 40 minut

PLAYA PUERTO CRUZ Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově, která leží v hlubokém zálivu. Na jejích opačných koncích leží dva z nejprestižnějších hotelů Dunes a Hesperia Isla Margarita. Jemný písek pláže a areály hotelů jsou lemovány příkře se zdvihajícími kopci, tvořícími velmi působivou scenérii na pozadí blankytného Karibiku. Výhodná je i blízkost městečka Juangriego, které nabízí příjemné procházky i posezení v místních tavernách. Transfer z letiště: cca 50 minut

EL YAQUE A ISLA COCHE El Yaque je jedno z nejoblíbenějších míst surfařů a kite-surfařů v celém Karibiku. Je ideálním místem, kde se můžete na učit základy windsurfingu, neboť voda je bezpečná – je tu mělko a dno je písečné. Ostrůvek Isla Coche při jižním pobřeží Isla Margarity je pravým karibským rájem s širokou pláží z bělostného písku a azurovými vodami Karibiku. Projížďka katamaránem či kite-surfing v přilehlých vodách jsou příjemným zpestře ním odpočinkové dovolené. Úžina mezi El Yaque a ostrovem Coche je klidná, někteří windsurfaři jsou dokonce schopni přeplachtit tuto 13 km vzdálenost od pobřeží Mar garity na tento ostrov. Při ubytování na ostrově Coche se platí námořní taxa (cca 2 USD / osoba). Transfer z letiště: cca 15 minut autobusem a 30 minut rychlým člunem

Isla Margarita