NAVRCHOLU.cz

"zimní" Itálie

ONLINE VÝBĚR LYŽAŘSKÉ DOVOLENÉ

Itálie je k lyžování přímo stvořená, o čemž svědčí rok od roku stoupající počet návštěvníků lyžařských středisek. Během rozvoje lyžování v Itálii byla některá střediska postupně propojována pomocí lanovek a vleků. Vzniklo tak spojení čtyř středisek v rámci Dolomiti Superski známé jako Sella Ronda nebo přeshraniční Via Lattea (Mléčná dráha) propojující italská střediska s francouzským Montgenevre. Skiareály se pyšní širokou paletou sjezdovek různého druhu, délky a strmosti čítající více než 3 000 kilometrů.

Itálie   Itálie

V každém stredisku vás čeká v průměru 60 kilometrů lyžařských tratí. Italští provozovatelé středisek poskytují vysoce nadstandardní servis. Vždy dbají na výbornou upravenost sjezdových tratí, které jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány, takže vás nečeká nemilé překvapení v podobě holých strání. Na sjezdovky vás dopraví moderní sedačkové lanovky a gondoly, které zajištují rychlou a pohodlnou cestu. Lyžařských vleků je v Itálii minimum. Díky přítomnosti ledovců a vysoké nadmořské výšce zde můžete lyžovat po celé zimní období. Běžkaři ocení mnoha kilometrové běžecké tratě, na kterých se budou moct kochat nádhernou panenskou přírodou. Ani příznivci „jednoho prkna” a extrémního lyžování nepřijdou v Itálii zkrátka. Pro ně jsou připraveny snowparky a mnoho volných terénů.

Kromě lyžování můžete vyzkoušet horolezectví na zamrzlých vodopádech, jízdu na sněžných skútrech, skoky na lyžích a mnoho dalších zimních sportů a radovánek.

Z hlediska ubytování si můžete vybrat ze široké nabídky pohodlných hotelových pokojů a prostorných komfortně zařízených apartmánů. Od většiny hotelů a apartmánů je nutno dojíždět na sjezdovky skibusem, najdou se však i ubytovací kapacity přímo na sjezdovkách. Hotely nabízejí výhodné slevy pro rodiny s dětmi. Nesmíme také zapomenout na vynikající italskou kuchyni a nabídku beauty a wellness aktivit, která je nedílnou součástí mnoha hotelů.

Závěrem je nutno zmínit, že italská střediska jsou pro české lyžaře velmi snadno dostupná, cesta trvá šest až osm hodin. Během cesty si vychutnáte nádherná panoramata italských hor, jejich klida sluneční paprsky, které zde svítí v průměru 300 dní v roce.

Itálie   Itálie