NAVRCHOLU.cz

Legoland Německo

O Legolandu Německo

Kdo by neznal malé plastové kostičky z Dánska, které lze díky důmyslnému mechanismu zámků skládat pevně na sebe a vytvářet z nich domečky, hrady nebo třeba policejní stanici. LEGO je jednou z nejpopulárnějších hraček 20. století, která si našla oblibu u dětí po celém světě.

LEGO je dokonce tak populární, že po celém světě začaly vznikat zábavní parky právě na motivy těchto plastových kostiček. Legolandy jsou v Dánsku, na Floridě, v Malajsii, v Kalifornii a ten nám Čechům nejbližší leží poblíž německého města Günzburg na půli cesty mezi Mnichovem a Stuttgartem.

Legoland v Německu byl otevřen v roce 2002, rozléhá se na ploše 107 hektarů a je považován za jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí v celém Bavorsku.

Atrakce v Legolandu Německo

Legoland Deutschland je rodinný park, a tak si na své přijdou malí caparti, i odrostlejší děti. Počet atrakcí v Legolandu atakuje devadesátku, a to včetně stánku Schnitzel Depo s řízky a obchůdku LEGO Fabrik, kde se za kostičky platí podle hmotnosti.

Nejlepší atrakce v Legolandu Německo

Hned u vchodu do parku je kromě několika obchůdků a restaurací atrakce Letiště určená malým dětem, která tak trochu připomíná labutě známé z našich poutí. Hned přes uličku pak je Přístav, kde si můžete vypůjčit malou legoloďku a obeplout si malý kanál.

Aby malí piškoti nezáviděli třeba svým starším sourozencům, připravili i pro ně tvůrci v Legolandu Německo i několik horských drah a vláčků. Royal Just symbolizuje středověkou bitvu, kdy se vaše ratolest usadí na velkého plastového koníka a projede jednoduchou dráhu. O něco delší je dráha Dragon Hunt s důlními vozíčky, do kterých se můžete usadit spolu s vaším dítětem.

Nejmenší děti si mohou na kánoích sjet i řeku, kterou hlídá obrovský dinosaurus z LEGA, zabojovat si v obří vodní bitvě nebo absolvovat projížďku v safari a sledovat třeba stádo žiraf. Jak jinak, než z LEGA.

Atrakce pro rodinu - nejen modely měst

Atrakce pro celou rodinu spočívají především v modelech různých měst a turistických atraktivit postavených z LEGA. Obdivovat tak můžete Benátky, Berlín, přístav v Hamburku, letiště v Mnichově, Amsterdam, Allianz Arénu nebo známý bavorský zámek Neuschwanstein. Vše je samozřejmě postaveno z malých barevných kostiček.

Rodinné atrakce ale samozřejmě nejsou jen o koukání. Rodinku můžete vytáhnout až na vrchol 50 metrové vyhlídkové věže, ze které je nádherný výhled na celý zábavní park. Projet napříč celým parkem se můžete i ve vláčku LEGO Express nebo omrknout testovací centrum LEGA, kde se připravují a testují modely pro další roky.

Tou hlavní atrakcí, kterou si nesmíte nechat ujít, však je LEGO Factory. Dozvíte se zde každý detail o průběhu výroby každé jednotlivé kostičky LEGA.

V Legolandu Německo je samozřejmě i spousta atrakcí pro starší děti zhruba od 7 let. V dětské autoškole se vaše ratolesti ve věku od 7 do 13 let mohou povozit v malých autíčkách z LEGA a budou-li šikovné, získají vlastní řidičský průkaz. Divokou řeku v obří loďce pak můžete sjet v atrakci zvané Jungle X-pedition.

Horské dráhy v Legolandu Německo

Vyzkoušet můžete i několik horských drah. Fire Dragon vás zavede do dávného středověku, Pedal-A-Car nabídne zajímavý výhled nad okolí a Project X – LEGO Test Track je horská dráha s výškou až 18 metrů.

Hromadu atrakcí doplňují i obchůdky s legem a všemi možnými i nemožnými suvenýry. Ani o hlad se v Legolandu Deutschland obávat nemusíte. V 17 různých stáncích si můžete dát řízek, zmrzlinu, pizzu, vafle, těstoviny, kávu nebo třeba bagetu.