NAVRCHOLU.cz

Slovinsko - Moravské Toplice

Termální lázně Moravské Toplice                                                                                                                 Kdy jedeme?

 

jsou situované v nejsevernější části Slovinska v oblasti nazývané Prekmurje. Region Moravské Toplice má okolo 6 200 obyvatel a je dobře znám svými turistickými zařízeními, lázněmi, vinařstvím a svoji speciální kuchyní. Lázně vznikly díky pokusným vrtům při hledání ropy v padesátých letech minulého století. Došlo zde v tu dobu k objevu termálních pramenů. 
Dnes tu stojí 
moderní komplex Terme 3000 - uzavřený vodní park, tvořený bazénovým komplexem. Hosté a návštěvníci se mohou těšit na celkem 30 venkovních a vnitřních bazénů (30-38°C) s celkovou vodní plochou 5000 m2, některé jsou s černou termální minerální vodou, která má blahodárný vliv na pokožku. Navíc, výzkum ukazuje, že je účinná při zmírnění revmatismu a jiných zdravotních problémech. „Černá termální voda“ je vysoce koncentrovaná, obsahuje natriumchloridkarbonát, je kalná, slaná a je velmi lehce cítit naftou, léčí revmatismus, kožní a dýchací problémy a pooperační stavy. Doporučená doba pro pobyt v tomto bazénu je 20 minut.
Bazénový komplex nabízí také řadu vodních dobrodružství: rychle tekoucí řeka s peřejemi, nafukovací vodní lehátka, gejzíry, vodopády, vodní a vzduchové masáže, sauny, plavání proti proudu, bazénové dráhy, vodní proudy, whirlpooly a další vodní atrakce i pro nejmenší děti . K vrcholům adrenalínových zážitků zcela nepochybně poslouží Aqualoop - tobogán, který zde byl postaven jako první na světě se svou 360 stupňovou smyčkou. Průměrná doba průjezdu tímto speciálním tobogánem je asi 7 sekund, a během této doby můžete dosáhnout rychlosti až 80 km/h. Aqualoop je čtvrtý nejrychlejší tobogán v Evropě. Pro nejodvážnější návštěvníky, kteří hledají ještě větší výzvu, je zde Kamikaze volný pád tobogán.
Terme 3000 zážitkový bazénový komplex nabízí dostatek prostoru pro batolata, dospívající, rodiče a prarodiče. Zatímco děti se mohou těšit na zábavný program, rodiče a prarodiče využívají odpočinku pod vzrostlými stromy, které poskytují dostatek přirozeného stínu. Kromě bazénů, resort nabízí širokou škálu gastronomických služeb, sportovních aktivit a wellness služeb. 

Návštěvníkům lázní jsou k dispozici následující léčebné metody: hydroterapie, kinezioterapie, elektroterapie, mechanoterapie, termoterapie, inhalace, akupunktura. Indikace: revmatismus (artróza), chronická zánětlivá revmatická onemocnění, poúrazové a pooperační stavy - pohybový aparát, kožní onemocnění (lupenka), nemoci plic.