NAVRCHOLU.cz

"Zimní" Rakousko

ONLINE VÝBĚR LYŽAŘSKÉ DOVOLENÉ

Rakousko je lyžařským rájem. Naleznete zde 6 600 km sjezdovek v nadmořských výškách až do 3 450 m nad mořem. Pro české milovníky zimních sportů je lyžování v Rakousku velmi zajímavé z důvodů relativní blízkosti této alpské země k českým hranicím. Důležitým faktorem je pro každého skvělý poměr kvality a ceny – ubytování, skipasů a služeb. Společným rysem vaší dovolené v Rakousku se stane domácí, rodinná atmosféra v útulných, stylových penzionech, apartmánech či hotelích a pohostinnost místních hostitelů.

Rakousko   Rakousko

  SJEZDOVKY

Sjezdovky

  LYŽOVÁNÍ V RAKOUSKU

V Rakousku nalezneme jak rozsáhlá a kompaktní lyžařská centra (Wilder Kaiser, Saalbach–Hinterglemm, Kitzbühel–Kirchberg, Nassfeld, Ischgl a Montafon), tak i menší útulná, romantická a rodinná menší střediska (Alpbachtal, Tauplitz, Heiligenblut). Mezi nezapomenutelné zážitky určitě patří lyžování v největší rakouské oblasti Ski Amadé. Tato oblast nabízí 860 km sjezdovek v 5 regionech Salzburska a Štýrska. Nejbližším lyžařským střediskem je Pyhrn-Priel, který je vzdálen přibližně 350 km od Prahy. Rakousko nabízí skvělé podmínky pro běžkaře. Běžecké tratě se rozprostírají většinou v údolích. Některé na náhorních plošinách a k jejich dosažení je nutné využít lanovek. Nejvíce běžkařů směřuje do malého městečka Ramsau nedaleko Schladmingu, kde je každý den upravováno 150 km běžeckých stop, které slibují pohodovou jízdu, při které si můžete vychutnávat pohled na okolní zasněženou přírodu. Toto středisko je oblíbeným tréninkovým místem pro mnoho národních reprezentací a dějištěm závodů světového poháru.

Lyžařské oblasti

Rakousko však nezůstává pozadu ani v nabídce dalších sportovních aktivit. Především mladší generace ocení rozvoj snowboardových tratí, parků, freeridingu a sáňkařských tratí. Pro starší klienty nabízí Rakousko neustále zvyšující a zkvalitňující se síť upravovaných zimních turistických cest, které se stávají stále populárnějšími. Zimou však lyžování v Alpách nekončí, ve výškách kolem 3 000 m n. m. je možné lyžovat i v létě. Letní lyžování v Rakousku umožňuje pět alpských ledovců: Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubaital a Hintertux, kde lze jako na jediném rakouském ledovci lyžovat po celý rok.

Díky skvěle upraveným sjezdovkám a kvalitě nabízených služeb se stalo mekkou všech lyžařů. Lyžování v Rakousku bývá pro vyznavače tohoto zimního sportu vrcholným zážitkem. Ať už jste začátečník, zkušený lyžař, či si chcete užít lyžování s celou rodinnou, stačí si jen vybrat vhodné lyžařské středisko.